اللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَک َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً
بروزرسانى: 1396/12/05 شمسى برابر با 2018/02/24 ميلـادى
8. تحلیلی بر فرمایشات مقام معظم رهبری در حرم رضوی 95.1.1         7. اشتغال و افزایش زاد و ولد         6. شاه کلید اشتغال         5. نبردی بی پایان!         4. نـقـد سخنـان آقـای حسیـن كبـیر قسمت (1)         18. ایستادگی فقط به شجاعت نیست         17. جوانی موثرترین بخش زندگی         16. استان گلستان استان ممتاز         15. سالمترین تفریح، تماشای مسابقات ورزشی         14. نژاد و قبیله         13. برگزیده ترین افراد با تقواترین آن‌ها هستند و هیچ تفاوتی بین مرد و زن نیست         12. رهبر واحد با ملتی واحد         11. حضرت علی (ع) اشتباه نمیكند         10. باید برای تماشاگران امكانات خوب و جایگاه مناسبی ایجاد كنیمـ         9. تنها راه پایین آوردن مهریه تعیین جریمه برای طلـاق‌هـای بیمورد است         8. جمهوری اسلـامی نمونه بارز ایجاد و حفظ وحدت در جوامع اسلـامی است         7. مركزعالی تربیت مدرس قرآن كریمـ تجلی گاه وحدت در استان گلستان         6. وحدت شیعه و سنی یك ضرورت است         5. آموزش علومـ قرآنی همراه با ترویج وحدت از مهمترین اهداف ماست         4. اختلـافات قومی و زبانی، مانع وحدت نیست         
   جستجو در سايت

   زبان هاى ديگر


7. مركزعالی تربیت مدرس قرآن كریمـ تجلی گاه وحدت در استان گلستان

بازدید: 3112


هفته نامه صحرا مورخ 29/7/85

 مصاحبه با مدیر مركز تربیت مدرس قرآن كریم

مركز عالی تربیت مدرس و استاد قرآن كریم با هدف تامین نیاز كادر آموزشی مجرب برای تدریس قرآن مجید در سطوح مختلف با همكاری جامعه قاریان مشهد از مهرماه 81 فعالیت خود را در این استان آغاز به كاركرد. این مركز، با استفاده از اساتید مجرب كشوری و استانی در رشته‌هـای ((روخوانی و حفظ ))، ((تجوید، وقف))،‌(( پیش دبستانی ))، ((صوت، لحن))و (( ترجمه و تفسیر )) به تربیت مربی میپردازد.

سید حبیب الله قدمی مدیر مركز تربیت مدرس قرآن كریم:

مركزعالی تربیت مدرس قرآن كریم تجلی گاه وحدت در استان گلستان

 

مركز عالی تربیت مدرس و استاد قرآن كریم با هدف تامین نیاز كادر آموزشی مجرب برای تدریس قرآن مجید در سطوح مختلف با همكاری جامعه قاریان مشهد از مهرماه 81 فعالیت خود را در این استان آغاز به كاركرد. این مركز، با استفاده از اساتید مجرب كشوری و استانی در رشته‌هـای ((روخوانی و حفظ ))، ((تجوید، وقف))،‌(( پیش دبستانی ))، ((صوت، لحن))و (( ترجمه و تفسیر )) به تربیت مربی میپردازد.

سید حبیب اله قدمی مدیر این مركز در گفتگویی كوتاه با خبرنگار ما از تحصیل بیش از 400 دانشجو در این محل خبرداد و گفت: این مركز بدور از هرگونه مسائل سیاسی و حاشیه‌ای به دنبال تامین نیروهای متخصص برای آموزش قرائت قرآن مجید و مفاهیم این كتاب آسمانی در سطوح مختلف سنی است.

قدمی در خصوص حضور دانشجویان و برخی استاتید اهل سنت در این مركز گفت: ما دراین مركز از اساتید اهل سنت نیز برای تدریس استفاده میكنیم و تعداد قابل توجهی از دانشجویان ما از برادران و خواهران اهل سنت منطقه میباشند و این دانشجویان هیچ محدودیتی در كنار سایر دانشجویان در حال تحصیل هستند.

وی وحدت كلمه را كه مورد اهتمام ویژه حضرت امام (ره)، و تاكید خاص مقام معظم رهبری قراردارد را امری ضروری برای جوامع اسلـامی خواند و افزود: جمهوری اسلـامی ایران و خصوصا استان گلستان به دلیل تنوع قومیت‌هـای حاضر در آن، از نمونه‌هـای بارز حفظ وحدت در بین جوامع اسلـامی به شمار میآید.

حبیب الله قدمی افزود: این مركز نی با آموزش روخوانی، تجوید، مفاهیم و تفسیر به دانشجویان شیعه و سنی، تجلی گاه وحدت در استان است.

خانم عطائی از دانشجویان اهل سنت گنبدی حاضر در این مركز میباشد، به خبرنگار ما گفت: این مركز با استفاده از اساتید مجرب و اخذ هزینه مناسب نسبت به تربیت مربی اقدام نموده و دانشجویان نیز پس از اتمام دوران تحصیل خود موفق به اخذ گواهی نامه مورد تائید وزرات ارشاد در رشته تحصیلی خود میشوند.

وی افزود: اكثر اساتید ما از اساتید برجسته كشور واستان میباشند. خانم كم نیز یكی دیگر از دانشجویان اهل سنت و اهل بندرتركمن با اعلـام اینكه این مركز علـاوه بر آموزش بر پرورش روحی و تفریحی دانشجویان خود نیز تاكید دارد، گفت: مركز اردوهای مختلفی را برای دانشجویان تدارك دیده و در تابستان گذشته همه دانشجویان سفر زیارتی و سیاحتی مشهد مقدس را تجربه كردند.

خانم آتابای از دانشجویان جدید الورود این مركز نیز گفت: دانشجویان پسر ودختر اهل سنت از سراسر استان اینجا حضور دارند و عملكرد این مركز بر حفظ و ایجاد وحدت است. آتابای با اعلـام اینكه مدیریت مركز (قدمی ) در كارهای خود مسائل سیاسی و حاشیه‌ای را دخالت نمی دهد، گفت: من تاكنون هیچ گونه اختالفی در برخورد با دانشجویان اهل سنت از سوی كاركنان و اساتید این مركز ندیدم و فكر میكنم این مساله ناشی از تفكر مثبت مدیر مركز باشد.

خانم زینت رزاقی از دانشجویان این مركز با بیان اینكه هدف ماز از شركت در این كلـاس‌هـا اخذ مدرك نیست، گفت: ما در این مركز به دنبال یاد گیری دقیق و علمی قرائت قرآن كریم بااستفاده از اساتید مجرب هستیم و امیدواریم روزی بتوانیم ضمن آموزش آموخته‌هـای خود به دیگران در مسابقات مختلف حفظ و قرائت قرآن مجید نیز شركت كنیم.

رزاقی با اشاره به برخورد یكسان بین دانشجویان شیعه و سنی مركز، گفت: حتی اساتید ما در بحث تفسیر 3 یك كتاب از منابع اهل سنت و یك كتاب از منابع شیعه معرفی میكنند و در این خصوص تفاوت و تبعیضی قائل نمی شوند.

رزاقی كه خود به جهت سابقه و تجربه اش، تدریس هم میكند، ادامه داد: برخی از دانشجویان این مركز از افراد تحت پوشش كمیته امداد امام (ره ) هستند و آقای قدمی در خصوص شهریه این افراد كم بضاعت تلـاش‌هـای خوبی داشته است. این گفتگو آنقدر دریك محیط گرم و صمیمی صورت گرفت كه گذشت زمان را متوجه نشدیم، به همین جهت ادامه این گفتگو با دانشجویان و استاتید را به فرصت دیگر موكول كردیم.

لطفا نظر خـود را در رابـطه با مطلب فوق در فیلدهـای زیر نوشته و ارسال نمائید.
*
*
*
*

*

* فیلدهای ستاره دار الزامی هستند