1398/02/29 شمسى برابر با 2019/05/19 ميلـادى

ENGLISH
العربیه
اللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَک َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً
کانال تلگرامـ قدمی
صفحه نخست
زندگينامه
سوابق
سخنرانی ها
آثار و تاليفات
مصاحبه ها
تماس با ما
5. آموزش علومـ قرآنی همراه با ترویج وحدت از مهمترین اهداف ماست
بازدید: 2863

هفته نامه گلستان نو مورخ 3/8/85

 سید حبیب الله قدمی مدیرمركزعالی تربیت مدرس قرآن كریم:

آموزش علوم قرآنی همراه با ترویج وحدت از مهمترین اهداف ماست

این مطلب را سید حبیب ا... قدمی در گفتگو با خبرنگاران رسانه‌هـای گروهی اعلـام كرد و افزود: مركز تربیت مدرس استاد قرآن كریم در سال 81 كه تا قبل از آن استان و منطقه چنین مجموعه‌ای را تجربه نكرده بود تاسیس و فعالیت خود را آغاز نمود كه با مجوز اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلـامی استان و تحت عنوان شعبه‌ای از مجمع قاریان مشهد مقدس به آموزش رشته‌هـای قرآنی میپردازد. وی گفت: در آغاز راه علی رغم برخی تصورات با استقبال گسترده علـاقمندان مركز كار جذب دانشجو را با 184 نفر در سال 81 آغاز كه در سال 84 این رقم به 520 نفر دانشجو افزایش یافت كه این تعداد از گروه‌هـا و اقوام مختلف اعم از شیعه و سنی میباشند كه به تحصیل علوم قرآنی مشغول میباشند و آمار ورودی هرسال نسبت به سال گذشته رشد قابل توجهی دارد بطوری كه از 204 دانشجو در تابستان 82 به 507 نفر در زمستان 84 افزایش داشته است.

قدمی در خصوص دوری از گرایش به گردهمایی سیاسی در این مركز گفت: تلـاش كردیم تا به دور از هرگونه گرایش به ترویج وحدت در این مركز بپردازیم كه ثمره آن تحصیل قریب به 100 نفر دانشجو تركمن ونیز وجود چند نفر اساتید تركمن كه از قاریان مشهور و توانمند استانی هستند میباشد. مدیر مركز عالی تربیت مدرس و استاد قرآن كریم گفت: تعداد 6 رشته قرآنی شامل تربیت مربی - روخوانی -تجوید و وقف و ابتدا - پیش دبستانی - علوم و فنون قرائت -صوت، لحن -تفسیر - روانخوانی دراین مركز تدریس میشود و به دانشجویان در پایان تحصیلـات گواهینامه مركز اعطاء میگردد كه البته بدلیل نو بودن این كار دراستان فرغ التحصیل چندانی از مركز نداشته ایم چرا كه فقط گواهی نامه مورد نیاز افراد بوده و مگر اینكه كسانی با دادن امتحان نهایی مدرك فارغ التحصیلی نیز دریافت كنند. وی افزود: تعداد 93% از دانشجویان این مركز را خواهران و 7% را برادران تشكیل میهند كه این نشان از توجه این مركز به نقش بانوان در جامعه و جوانان میباشد. در ادامه جلسه قدمی در پاسخ به خبرنگاری مبنی بركانداتوری ایشان در مجلس خبرگان گفت: كار سیاسی در دوران جوانی بخشی از فعالیت‌هـایم بوده است به طوری كه در سال 56 در كردكوی بدلیل فعالیت‌هـای انقلـابی و پیگیری سخنرانی‌هـای امام خمینی (ره ) دستگیر شدم و پس از آن عازم تهران شدم تادر محیط بزرگتری به ادامه فعالیت بپردازم چون محیط شهر كردكوی محدود بود. قدمی افزود:پس از پیروزی انقلـاب با تشكیل سپاه پاسداران انقلـاب اسلـامی وارد سپاه علی آباد كتول شدم و با شروع جنگ تحمیلی به جبهه اعزام و در سال 61، در عملیات بیت المقدس به درجه جانبازی نائل و افتخار جانبازی 35 درصد را دارم.

وی در ادامه در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اهمیت و جایگاه خبرگان افزود: جایگاه خبرگان رفیع و بسیار با اهمیت است و فردی كه قصد حضور در این جایگاه را باعبور از شرایط دارد باید وابستگی گروهی نداشته باشد و همیشه باید مصالح عموم را در نظر داشته و از منافع فردی و گروهی بپرهیزند چون اگر از وابستگی بدور باشد كارآیی بهتری خواهد داشت.

سید حبیب ا... قدمی در ادامه جلسه كه از پاسخ به برخی سئوالـات خبرنگاران در خصوص انتخابات تفره میرفت و دلیل آن را نیز رعایت مقررات اعلـام نمود و علی رغم اینكه چند بار اعلـام نمود كه سئوالـات پیرامون موضوع مصاحبه كه همانا گزارش عملكرد مركز بود باشد در اظهارنظری بیطرف و بعنوان یك ایرانی در خصوص حضور مردم بخصوص جوانان و بانوان در انتخابات افزود: بخش عمده‌ای از جامعه را جوانان و بانوان تشكیل میدهند و در طول تاریخ جوانان نقش مهمی در مسائل مختلف را داشته اند و در تاریخ انقلـاب اسلـامی نیز نقش اساسی را جوانان داشته اند و بانوان نیز در فرستادن این جوانان به عرصه‌هـای مختلف نقش مهمتری ایفا نموده اند بعضا استفاده از جوانان درمورد خاص صورت میگیرد و از دادن مسئولیت به این دوقشر از جامعه بیمهری‌هـایی صورت میگیرد وی افزود: در این مركز 93% از دانشجویان بانوان هستند وی گفت: جوانان و بانوان باید در انتخابات شوراها كاندید شوند و توان و استعداد خود را به عرصه نمایش بگذارند تا دیگران آنان را با تمام وجود احساس كنند.

قدمی در ادامه گفت: باید از جوانان بخواهیم كه با شركت در انتخابات در عملی شدن شعارهای انقلـاب گام‌هـایی برداشته و آنهایی كه میتوانند نقشی از جامعه را برعهده بگیرند به آنان جرات كاركردن داده شود. همانگونه كه بسیاری از خانواده‌هـا با انتخاب فرزندان خود احترام میگذارند.

وی در پایان با دعوت از تمامی اقشار جامعه بویژه نسل جوان و آینده ساز جهت شركت گسترده در انتخابات كه با توجه به قرار گرفتن در شرایط خاص كشورد در مجامع بین المللی باردیگر نیز با انتخاباتی پرشور اقتدار خود را با جهانیان نشان دهند. قدمی هدف از حضور خود در انتخابات را ادامه فعالیت‌هـای سیاسی و نیز انجام وضیف اعلـام كرد و هرگونه اظهار نظر دیگردر خصوص انتخابات رابه زمان قانونی موكول كرد.

سید حبیب اله قدمی:

باید از جوانان بخواهیم كه با شركت در انتخابات در عملی شدن شعارهای انقلـاب گام‌هـایی برداشته و آنهایی كه میتوانند نقشی از جامعه را برعهده بگیرند به آنان جرات كاركردن داده شود
لطفا نظر خـود را در رابـطه با مطلب فوق در فیلدهـای زیر نوشته و ارسال نمائید.
*
*
*
*

*

* فیلدهای ستاره دار الزامی هستند

© 1397 کليه حقوق اين سايت محفوظ است. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلـامانع است.
طراحى و پشتیبانی توسط: شركت شبكه نگاه

شركت شبكه نگاه